Gaziantep ON PARMAK KLAVYE KURSU

Gaziantep ON PARMAK KLAVYE KURSU

Başarıya giden yolda, kendine olan güvenin tam olması lazım. Kendine inanman lazım, en önemlisi doğru insanların elinde eğitim alman lazım. Her vazgeçtiğimizde bizim itici gücümüz olan, bir kursu aile ortamına dönüştüren, maneviyatı her zaman maddiyatın önünde tutan

Gaziantep ON PARMAK KLAVYE KURSU

GAZİKENT ON PARMAK KLAVYE KURSU
Başarıya giden yolda, kendine olan güvenin tam olması lazım. Kendine inanman lazım, en önemlisi doğru insanların elinde eğitim alman lazım. Her vazgeçtiğimizde bizim itici gücümüz olan, bir kursu aile ortamına dönüştüren, maneviyatı her zaman maddiyatın önünde tutan
GAZİKENT EĞİTİM KURUMLARINDA, ON PARMAK ÖĞRENEREK KARİYERİNİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞMAK ELİNİZDE
On parmak”, klavyeye bakmadan yazma becerisidir.
Klavyeyi “on parmak” kullanmak hızlı yazmayı gerektirmese de on parmak yazanlar genelde en hızlı ve hatasız yazan kişilerdir. “On parmak” yazan kişi, gözleri kapalı dahi olsa yazarken hata yaptığını anlar ve hiç düşünmeden silme tuşuna basarak hatasını düzeltebilir.
Aynı zamanda on parmak kullanmak psikomotor (bedensel ya da devinişsel) bir davranış olduğu için, yolda yürürken bir konuyu düşünmek ve on parmak yazarken bir konuyu düşünmek arasında psikomotor eylemle bilişsel bir işlemin paralel yürütülmesi gibi bir benzerlik vardır. “On parmak” yazamayan biri için klavyedeki harflere bakarken bir konuyu düşünmeye çalışmak, bu durumdan farklıdır ve zordur. Çünkü klavyedeki harflerin yerini hafızadan hatırlayıp o bölgedeki harfe basmak zaten zihni meşgul edici bir bilişsel eylemdir. Dolayısıyla klavyeye bakarak yazan kişinin, ikinci bir bilişsel işlemi paralel yürütmesi verimli olmayacaktır. Bunu bir matematik problemi ve bir de kimya problemini aynı anda çözme girişimine benzetebiliriz.

ON PARMAĞIN YARARLARI
Doğru yazmak.Yanlış harfe basıldığında kendiliğinden silip doğru harfi tuşlamak.Klavyeye bakmamak ve harf aramamak.Ekran’da kendi yazdıklarınıza bakarak yazabilmek.Hikâye yazan kişiler için hikâyenin geçtiği manzaraya bakarak yazabilmek.Bir metni bilgisayara aktaran kişi için sadece metne bakarak yazı yazabilmek.Bilgisayarda işlerin daha kısa sürede halledilip zamandan tasarruf edilmesi.Doğru duruş pozisyonu sayesinde vücutta daha az deformasyon.
GAZİKENT’TE ON PARMAK KLAVYE ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY.SADECE SABIRLI OLMALI VE ZAMAN AYIRMALISINIZ!..
Devir değişti, artık gün içinde bilgisayar hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri. Gün geçtikçe her şeyi onunla yapmaya başladık, arkadaşlarımızla yüz yüze görüşmektense bilgisayar üzerinden iletişim kuruyoruz. Eskiden telefonla yaptığımız iş görüşmelerini emaile taşıdık ve iş hayatında el yazısını hiç kullanmaz hale geldik. Bütün raporlarımızı bilgisayarla yazıyoruz.
İşte burada mükemmel bir gelişim fırsatı doğuyor.
Madem bu kadar yoğun kullanıyoruz, bilgisayar teknolojisini neden daha verimli kullanmayalım? 10 parmak klavye kullanarak yazma hızımızı en az iki katına çıkartıp, harcadığımız enerjiyi azaltmak elimizde.
ON PARMAK KLAVYE KULLANIMI NEDİR?
Basit bir anlatımla, yazı yazarken 10 parmağınızı da kullanarak daha hızlı ve daha kolay yazmanıza yarayan bir tekniktir. Bu teknik klavyedeki her tuşa belli parmakların basmasını öngörür.
Parmaklar tuşlara atandığı için eller klavyenin üzerinde gezinmez, sadece parmaklar ileri geri gider,
10 PARMAK KLAVYE KULLANMANIN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR
Zaman: Özellikle yoğun yazı yazması gereken biriyseniz (ki neredeyse hepimiz, öyleyiz) 10 parmak yazabilmek gün içinde size müthiş bir avantaj sağlayacaktır. 1000 kelimelik bir raporu normal klavye kullanan bir kişi 1 saatte yazıyorsa sizin için bu 15 dakika anlamına gelir.
Kabaca kalan 45 dakikada kendinize bir kahve koyup gazete okuyabilirsiniz.
Enerji: Devamlı klavyede gezinen bir el ve bu eli götürmeye çalışan bir kol düşünün gün içinde yaptığınız şey aslında bu oysa 10 parmak klavyede el ve kol neredeyse hiç hareket etmez.
Parmaklar yorulmadan hareket ederek yazıyı yorulmadan yazarsınız.Sağlık: Sürekli omuz ağrılarından şikâyet ediyorsanız sebebi 10 parmak klavye kullanmamanız olabilir.
Elinizi klavye üzerinde sürekli hareket ettirdiğiniz için omzunuza devamlı yük binecektir. Bu yük zamanla kireçlenme, çeşitli sinir ezilmeleri vb. gibi sizi hayatınız boyunca üzecek kalıcı rahatsızlıklara yol açabilir.
Konsantrasyon:10 parmak klavye kullanan biri sadece ekrana bakar, klavyeye bakmaz. Hatta iddia üzerine denedik, 10 parmak tekniğine hâkim olan birinin gözlerini kapatıp söylenilen şeyleri hiç hata yapmadan dakikalarca yazabildiğine şahit olduk. Bu, şu anlama gelir; karşınızdaki kişi bir şeyler anlatıyor ve siz not almak istiyorsanız gözünüzü ayırmadan not alabilirsiniz. Hem de neredeyse konuşma hızına yakın bir hızda. Neredeyse mahkemedeki kâtipler kadar hızlı. Bu, on parmak tekniğini bilen biri için çok zor bir şey değil, emin olun.
Bilgi almak ve bizi yakından tanımak için sadece 15 dakikanızı ayırın, sizinle görüşmekten mutluluk duyarız. Gaziantep Üniversitesi’nin tam karşısındayız

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep ON PARMAK KLAVYE KURSU

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep ON PARMAK KLAVYE KURSU Dökümanları


Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Copyright ©2019 Özel Gazikent Eğitim Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.