Gaziantep Kpss-B Kursu

Gaziantep Kpss-B Kursu

Adaylar KPSS B Grubu - ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS/LİSANS   atamaları için çift yıllarda (2018, 2020, 2022, 2024…) KPSS sınavına girerek ilgili puan türlerinden (p94 , p93 ,p3) mezuniyet durumlarına uygun puan türünü oluşturmak durumundadırlar.

 Tek yıllarda yapılan KPSS –B sınavında elde edilen KPSS P94 , p93 ,ve p3 puanları tercihlerde kullanılamaz.

KPSS P94 , p93 ,ve p3  puanının hesaplanabilmesi için adayların çift yıllarda girdikleri KPSS lisans sınavında, Genel Kültür – Genel Yetenek oturumuna katılmaları ve her iki testten de ayrı ayrı en az 1 net yapmaları gerekmektedir. 1 net yapamayan adayların puanları hesaplanmamaktadır.

Gaziantep Kpss-B Kursu

ÖZEL GAZİKENT – YARGI AKADEMİ KPSS KURSLARI

KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ), kamu kurumlarında görev alacak personelleri belirlemek amacıyla ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavın adıdır. Eğitim bilimleri ve A grubu oturumları için her yıl düzenlenen sınav GK- GY - B grubu Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim seviyeleri için ise 2 yılda bir düzenlenir. KPSS, Ön lisans-Lisans ve Lise düzeyinde çift yıllarda ( 2018 – 2020 – 2022 vb.) yapılmaktadır. Toplamda adaylar 60 adet genel yetenek (matematik, Türkçe ) - 60 adet genel kültür (tarih, coğrafya ve anayasa)  alanıyla ilgili adayların çözmesi gereken toplam 120 adet soru bulunmaktadır.

KPSS’ye hazırlanmak için kursa gitmek isteyen adayların, kurs kadrosunun kalitesini anlayabilmeleri açısından ilgili kurumun ne kadar uzun süredir sektörde hizmet vermekte oldukları, özellikle öğretmen kadro yapısının kurumda sürekli bulunup bulunmadığını, dağıtılan kaynak, doküman ve testlerin niteliği, güncelliği, testlerin yoğunluğu ve sınav (müfredatına) kapsamına uygunluğu öğrenciler açısından özellikle araştırılması gereken hususlardır.

Tüm bu sorulara karşın biz yanınızdayız.

Biz ‘’YARGI AKADEMİ’’  AİLESİ OLARAK DEGİŞMEYEN istikrarlı kadromuz ve 30 yıllık kurumsal geçmişimiz ile lise, ön lisans, lisans, öğretmenlik ve A grubu alanlarında en güncel müfredatlarla deneyimli öğretmen kadrolarımız siz değerli öğrencilerimize başarının kapılarını sonuna kadar aralıyor. Tüm bu sürece profesyonel rehberlik ve bire bir öğrenci takip sistemiz aracılığıyla taçlandırarak Gaziantep’te tek kazanma garantisi veren kurum olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Haydi şimdi bizimle olun, DEVLET MEMURU olun!

PUAN TÜRLERİ VE ÖZELLİKLERİ

  1. KPSS lise P 94 ve ön lisans P 93 sınavları çift yılların Eylül ayında gerçekleşmekte olup sınav sonuçları yaklaşık bir ay içinde açıklanmaktadır ve sınavın geçerlilik süresi 2 yıldır.
  2. KPSS Lisans P3 sınavları çift yılların Temmuz ayında gerçekleşmekte olup sınav sonuçları yaklaşık bir ay içinde açıklanmaktadır ve sınavın geçerlilik süresi 2 yıldır.
  3. KPSS A kadro, Lisans mezunlarından genel olarak İktisadi İdari Bilimler Fakülteleri ve buna bağlı bölümlerden mezun olan adayların katıldığı, her yılın düzenlenen geçerlilik süresinin 1 yıl olduğu, sadece sınav puanının kullanılmadığı, bunun üzerine özel bir yarışma sınavının da yapıldığı puan türüne verilen addır. A grubu kadro Müfettiş Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı, Kaymakam adaylığı gibi kadroları kapsamaktadır. Sınavlar genel olarak 3 oturumdan oluşur cumartesi – (sabah) ve pazar –(sabah) –(öğle)
  4. KPSS öğretmenlik P10 ve P121 sınavı her yıl düzenlenir sınavın geçerlilik süresi 1 yıl olup yaklaşık 1 ay içerisinde sonuçlar açıklanır.

 

KPSS’de Nasıl Fark Yaratabilirsiniz?

Milyonlarca kişinin yarışacağı KPSS’de atanabilmek ve fark yaratabilme şansına sahip olabilmek için nelere dikkat etmeli ve nasıl bir yöntem izlemeli sorularının cevabı şampiyonların tek adresi Gazikent Yargı Akademi’de. Yargı akademi ailesi olarak sınav süreci ve sonrasında uzman öğretmenlerimizle, rehberlik hizmetlerimizle ve Gaziantep’te sadece şubemizde kullanılan özgün kaynaklarımızla yanınızdayız. Süreç boyunca siz Yargı ailesi fertlerine gerek bire bir derslerimizle gerekse de özel koçluk programlarımız ile gerekli desteği sadece kursta değil takip sistemimizle kurs dışında da sağlamaktayız.

Sınava Öğrenci Koçuyla Hazırlanmak İster misiniz?

Size özel bire bir çalışma programı yapılmakta olup, haftalık takipleri koçunuz tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Böylelikle öğrencilerimizin akademik gelişimini yakından takip ederek daha verimli çalışmalarını sağlamaktayız. KPSS’ye çalışırken bilgi tekrarlarının büyük bir önemi olsa da test çözüm becerisi temel olarak sınavın formatına uyum sağlamayı beraberinde getirir.

Sınav Stratejileri Eğitimiyle Zamanı Verimli Kullanın

KPSS çalışırken test çözme sıklığına dikkat edilmesi en önemli detay olarak ön plandadır. Gazikent Yargı Akademi olarak sadece konu anlatımı değil aynı zamanda da sınav stratejilerini kullanmayı öğretiyoruz. Sınava hazırlık sürecinde deneme sınavlarını sıklıkla yapmak bilgilerin daha iyi anlaşılmasına olanak sağlayacağı gibi aynı zamanda eksik kalan noktalara da dikkat çekebilmeyi sağlar.

Yaygın, Etkili, Düzenli Deneme Sınavları

Deneme sınavlarının sınava kadar belirli bir düzen içerisinde yapılması sayesinde yüksek düzeyde etkili sonuçları alabilmeyi beraberinde getirecektir. Bu nedenle tüm sınavlarımızı Türkiye geneli çoklu katılımın olduğu sadece yargı akademi de hazırlanan öğrencilere özel uygulanmaktayız. Programımıza kayıtlı olmayan öğrenciler deneme sınavımızdan faydalanamamaktadırlar.

KPSS ORTA ÖĞRETİM (LİSE) VE ÖN LİSANS SINAVLARI (ORTAÖĞRETİM P94, ÖNLİSANS P93)

KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans, ortaöğretim kurumlarından (lise, meslek lisesi, açık lise) veya ön lisans programlarından (iki yıllık meslek yüksekokulları ve dengi açıköğretim) mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde (iki yıl) mezun olabilecek durumda olanların girebileceği bir sınavdır.

Önlisans ve Ortaöğretim (Lise) KPSS sınavları sadece çift yıllarda yapılır (2014, 2016, 2018, 2020, 2022, 2024…) Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerli sayılmaktadır.

Ön lisansta 2. sınıfı okuyan öğrenciler ile ön lisans mezunları çiftli yıllarda yapılan KPSS'ye girebilirler. Ön lisans mezunu olup şu an lisans okuyan öğrenciler (mezun olmamışlarsa), isterlerse ön lisans KPSS’ye, isterlerse de lisans KPSS’ye girebilirler.

Ön lisanstan mezun olan adaylar ortaöğretim KPSS'ye giremez.

 

KPSS LİSANS B GRUBU (KPSS P3 PUAN TÜRÜ) SINAVI

Adaylar KPSS B Grubu Lisans-P3 atamaları için çift yıllarda (2018, 2020, 2022, 2024…) KPSS lisans sınavına girerek bu puanı almak zorundadırlar.

Tek yıllarda yapılan KPSS lisans sınavında elde edilen KPSS P3 puanı tercihlerde kullanılamaz.

KPSS P3 puanının hesaplanabilmesi için adayların çift yıllarda girdikleri KPSS lisans sınavında, Genel Kültür – Genel Yetenek oturumuna katılmaları ve her iki testten de ayrı ayrı en az 1 net yapmaları gerekmektedir. 1 net yapamayan adayların puanları hesaplanmamaktadır.

Bu sınavda elde edilen puanın geçerlilik süresi iki yıldır.

Lisans B Grubu kadroların atamasında kullanılan KPSS P3 puan türünün hesaplanması şu şekildedir:

KPSS P3 Puanının hesaplanmasında;

Genel Yetenek; %50

Genel Kültür; %50 ağırlığa sahiptir.

Yani her iki alanın da hesaplamadaki katkısı eşittir. Standart sapmadan bağımsız olarak her iki test de ham puana karşılık gelen netler ile eşit olarak değerlendirilir.

KPSS P3 Puanıyla Alım Yapan Kurumlar Hangileridir?

Merkezi yerleştirmeler ile gerçekleştirilen bazı kamu kurum ve kuruluşlar,

Gençlik ve Spor Bakanlığı,

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü,

Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) Gelir Uzman Yardımcılığı (GUY),

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı,

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar,

İçişleri Bakanlığı (Göç İdaresi Genel Müdürlüğü) Göç Uzman Yardımcılığı,

Dışişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı kadrosu

RTÜK Uzman Yardımcılığı kadrosu

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımlarına ilişkin kadrolar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı kadrosu

Adalet Bakanlığı açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar

MEB Uzman Yardımcılığı kadrosu

DİB Uzman Yardımcılığı kadrosu

Çeşitli bakanlıklara ait açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar

KYK açıktan sözleşmeli Yurt yönetim Memuru kadrosu

PTT açıktan sözleşmeli personel alımlarına ilişkin kadrolar

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar

Diyanet işleri başkanlığı açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar

Üniversitelerin açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar

Belediyeleri açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar

İl özel idarelerinin açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar

Üst kurulların açıktan personel alımlarına ilişkin kadrolar

Kalkınma Ajanslarının Uzman kadrosu

İhracatçı Birliklerinin Uzman Yardımcılığı kadrosu

Sermaye Piyasası Kurulu Bilişimci kadrosu

Maliye Bakanlığı sözleşmeli çözümleyici-sistem programcısı

ÖSYM Sözleşmeli Bilişim personeli kadrosu

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Uzman Yardımcılığı

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep Kpss-B Kursu

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep Kpss-B Kursu Dökümanları


Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Copyright ©2019 Özel Gazikent Eğitim Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.