Gaziantep DESİNATÖRLÜK KURSU

Gaziantep DESİNATÖRLÜK KURSU

Türkiye bugün itibariyle makine halı sektörünün üretiminde en büyük kapasiteye sahip üretici konumunda olan bir ülkedir. Ülkemizdeki bu büyük üretim potansiyelinin yaklaşık %75’i Gaziantep’te yapılmaktadır. Bu büyük kapasite artışına paralel olarak, halı desen tasarımcısına olan ihtiyaç da artmış ve “Halı Desinatörlüğü” günümüzün popüler meslekleri arasında yerini almıştır.
Gazikent Eğitim Kurumları olarak söz konusu bu söktürün ihtiyacını karşılamak amacıyla Gazikent Desinatörlük Kurs eğitimlerimiz uzun süredir devam etmektedir.

Gaziantep DESİNATÖRLÜK KURSU

GAZİKENT DESİNATÖRLÜK KURSU

Türkiye bugün itibariyle makine halı sektörünün üretiminde en büyük kapasiteye sahip üretici konumunda olan bir ülkedir. Ülkemizdeki bu büyük üretim potansiyelinin yaklaşık %75’i Gaziantep’te yapılmaktadır. Bu büyük kapasite artışına paralel olarak, halı desen tasarımcısına olan ihtiyaç da artmış ve “Halı Desinatörlüğü” günümüzün popüler meslekleri arasında yerini almıştır.

Gazikent Eğitim Kurumları olarak söz konusu bu söktürün ihtiyacını karşılamak amacıyla Gazikent Desinatörlük Kurs eğitimlerimiz uzun süredir devam etmektedir.

NEDEN BİZ?

Kursumuzda, dokuma alt yapısı ile birlikte halı desinatörlüğü en etkin şekilde gösterilmektedir. Halı ilmek, border, report, atkı, çözgü, değerlerine kadar eğitim verilmektedir. Halı desinatörlüğü ile dokuma desinatörlüğünün eğitimi birlikte yapılmaktadır. Makine halı üretiminde dünyada Texcelle ve Booria programları çok ağırlıklı bir yer tuttuğu için kursumuzda bu belirtilen programlarda eğitim verilmektedir.

Gazikent Eğitim Kurumu’nda dersler özel ders niteliğinde olup, maksimum 10 kişilik projeksiyonlu sınıflarda birebir eğitim modeliyle sunulmaktadır.

Seans mantığı ile değil öğretme ve sektöre nitelikli eleman yetiştirme prensibi ile eğitim verilir. Kurumumuz eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında olarak “%100 Öğrenci Memnuniyeti” ilkesine sadık kalmaktadır.

DESİNATÖRLER NEREDE ÇALIŞABİLİR?

Eşarp Tasarımı, Ev Tekstili, Perde Tasarımı, Tekstil, Dijital Baskı Tasarımı Emprime (parça) Baskı, Halı Tasarımı, Metraj Desen Tasarımı, Transfer Baskı gibi çeşitli alanlarda çalışılabilir.

Branşı tamamlayan kişiler; Dokuma fabrikaları, dokuma ve boya atölyeleri, halı deseni hazırlayan işletmeler, turistik ve hediyelik eşya üretimi yapan işletmeler, el halısı dokuyan atölyelerde iş bulabilirler.

DESİNATÖRLÜK KURSUNA KİMLER KATILABİLİR?

Desinatörlük kursuna katılmak için herhangi bir koşul gerekmemektedir. Tasarıma ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen, kariyerini desinatör olarak sürdürmek ya da alternatif bir iş sahibi olmak isteyenler desinatörlük kursuna katılabilirler.

KURS MÜFREDATIMIZ

TEXCELLE, Paint shop pro7 (Psp), Paint Shop Pro9 (Psp), Promotion

Program Bilgisi ve Kullanımı

Programların İçeriğinde Kullanılan Kısa yollar

Desen Bilgisi

Ebatlandırma Bilgisi

Renklendirme

Tarama

Halıda Tasarım

Hazır Şekillerde Çizim Teknikleri,

Bordür Hesaplaması ve Ayarlaması

Oval Hesaplama ve Ayarlaması

Rulo Yapımı

Açma, Uzatma, Kısma, Kesme Ebatlarının Yapımı

Deseni Orijinale Göre Renklendirme

Rötuşlama

Desen Çizimi ve Yay Atma

Bu programda kursiyerlere, halı desenini elde ya da bilgisayarda hazırlayabilme, deseni renklendirebilme ve gerekli araç gereçleri kullanabilme kursu verilmektedir.

DESİNATÖRLÜK KURSUNUN İÇERİĞİ NEDİR?

Desinatörlük kursunda genel olarak çizim teknikleri, desen çalışması, emprime baskı gibi konular anlatılmakta ve katılımcıların bu konuları uygulamalı olarak öğrenmesi sağlanmaktadır. Katılımcıların genel hatlarıyla da olsa photoshop ya da coreldraw bilgisine sahip olması ders içeriklerinin anlaşılabilirliğini kolaylaştırmaktadır.

Gazikent desinatörlük kursu, sadece işin mantığını vermekle kalmaz. Fabrika sisteminde işin tekniğini uygulayabilmeniz için bilgiler edinmenizi sağlar.

Desinatörlük eğitim paketini başarı ile tamamlayan kursiyerler halı sektöründe geçerli olan alt yapıya ve mesleğe sahip olurlar.

Verilen eğitim en son ve en yaygın kullanılan desinatörlük yazılımı ve bilgilerinden oluşur.

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep DESİNATÖRLÜK KURSU

Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Gaziantep DESİNATÖRLÜK KURSU Dökümanları


Ücretsiz çevrimiçi Kayıt Olun

Şimdi kayıt Ol!

Kayıt Bilgileri

Copyright ©2019 Özel Gazikent Eğitim Kursları. Tüm Hakları Saklıdır.