YKS Yabancı Dil Kursu

ykss+

ÖzelGazikent YKS-Yabancı Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı

Program, okullarında Yabancı Dil Alanı seçmiş öğrencilerin, İngilizce seviyelerine göre tüm ihtiyaçlarını belirli bir sistem içinde giderecek şekilde hazırlanmıştır. Amaç, öğrencinin okul ve sınavlara yönelik İngilizce dersiyle ilgili eksiklerini tamamlamaktır. ÖzelGazikent  YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı’na katılan 12. sınıf öğrencileri 300 saat, 11. Sınıf öğrencileri ise 200 saat İngilizce dersi görecektir. ÖzelGazikent  kurulu tarafından hazırlanan ve içerisinde 17.000’den fazla sorunun bulunduğu yayın setini kullandığımız programımızı 4 ana başlığa ayırabiliriz:

1. Dilbilgisi Çalışmaları 
Alıştırma kağıtları, yaprak testler, dilbilgisi konu anlatım kitabı ve soru bankalarıyla desteklenen dilbilgisi çalışmalarımızda, İngilizce dilindeki tüm dilbilgisi konuları detaylı olarak incelenmekte ve öğrencilerin performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına imkan verecek şekilde ve sayıda alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır.

2. Kelime Çalışmaları 
İleri düzeyde dil hakimiyetine ulaşabilmek için, öğrencilerin, girdikleri sınavlardaki kelime sorularını çözebilecek ve okudukları metinleri rahatlıkla anlayabilmelerini mümkün kılacak kadar kelime bilgisine sahip olmaları gerekir. ÖzelGazikent  YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı içinde yapılan çalışmalarla öğrencilerimizin 5000 kelimeyi etkin şekilde kullanabilecek seviyeye gelmeleri amaçlanmaktadır. Titizlikle seçilmiş kelime listeleri üzerinden yapılan çalışmalarda, öğrenciler kelime alıştırma kitapları, kelime testleri, örnek cümle ve anlamların verildiği özel hazırlanmış sözlükler ve kelime çalışma derslerinde öğretilen kelime çalışma yöntemleriyle hedeflenen sayıda kelimeyi öğrenebilmektedirler.

3. Soru Tiplerine Yönelik Çalışmalar 
Dilbilgisi ve kelime çalışmalarında belli bir seviyeye gelmiş öğrencilerin, girecekleri sınavda sorulan soru tipleriyle ilgili yeterince çalışma yapmış olmaları ve gerekli soru çözme tekniklerine sahip olmaları son derece önemlidir. ÖzelGazikent  YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı içinde soru tiplerine yönelik yaprak testler ve soru bankaları kullanılarak gerekli soru çözme teknikleri öğrencilere öğretilmektedir.

4. Deneme Sınavları Çözümü
Dilbilgisi ve kelime çalışmalarıyla İngilizce seviyesini; soru tiplerine yönelik çalışmalar ile soru çözüm tekniklerini geliştirmekte olan öğrencilerin, girecekleri sınava denk hazırlanmış ve benzer koşullarda uygulanan deneme sınavları ile de sınav pratiklerini geliştirmeleri gerekmektedir.

Ayıca ; PARAGRAF TEKNİKLERİ EĞİTİMİ ,  AKADEMİK KELİME EĞİTİMİ , ZAMANLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ , ÇEVİRİ TEKNİKLERİ Özel Anlatımlarımızla Sizinle Olacağız.

YKS YABANCI DİL SINAVI KAÇ BASAMAKTAN ve KAÇ SORUDAN OLUŞUR?
TYT sınavında; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testi yer almaktadır. TYT’de Türkçe’den 40, Sosyal Bilimlerden toplam 20, Temel Matematik 40, Fen Bilimlerinden 20 soru olmak üzere toplam 120 soru bulunmaktadır.

Bu sınavda 180 ve üzerinde puan alanlar ikinci oturuma girmeye hak kazanırlar. Bu iki oturumdan TYT’nin %40, yabancı di sınavının ise % 60’ı alınacaktır.

YKS YABANCI DİL sınavında sorulacak olan 80 yabancı dil sorusuna ne kadar çok doğru cevap verilirse, öğrenci o kadar fazla puan alacağından istediği üniversitenin istediği bölümüne yerleşme şansı o nispette artacaktır.

Sevgili öğrenciler, Gazikent Yabancı Diller Kursu olarak, hayallerinizin önündeki engelleri kaldırmaya talibiz. Erken kalkan yol alır felsefesiyle Nisan ayında başlayıp sizler sınava girene kadar sürdüreceğimiz yoğun İngilizce programımızla geleceğinizi şansa bırakmayacağınızı umuyor, çıktığınız bu çetin yolculukta hepinize başarılar diliyoruz.

 

 

online-kayit-1-1

622 defa okundu.