Almanca A1 Kursu (Aile Birleşimi)

GAZİKENT ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ

Almanyadaki sevdiklerinize tek seferde kavuşmak için 20 günde % 100 kazandırma garantisi veren Gazikent Almanca Aile Birleşimi Kursunu tercih edebilirsiniz.

Almanya’daki ailenize ve sevdiklerinize bir an önce kavuşmak istiyorsanız bize ulaşın.

Deneyimli eğitim kadromuz ve % 100 sınav kazanma garantili eğitim yöntemimiz sayesinde Almanca aile birleşimi sınavını geçmek artık hayal değil!

%100 BAŞARININ ADRESİ GAZİKENT’TEN
-Garantili Almanca Aile Birleşimi A1 Sertifikası
-Almanca Aile Birleşimi için 4 HAFTADA A1 Sınav Hazırlığı
-Ücretsiz Vize Danışmanlık Hizmeti ve Takibi
-Aile birleşimi Sınavının Her Ay Yapılması
-Şehir Dışından Kursumuza Katılacak Bay ve Bayan Kursiyerler İçin Ayrı Ayrı Uygun Fiyatlı Konaklama İmkanı
-Sınava Alanında Uzman Hoca Kadrosuyla Hazırlanma Fırsatı
-Kaliteli Eğitimimiz Sayesinde Sınavda Başarıyı %100 Sağlama Garantisi
-Aksi Taktirde Yaşanılacak Olası Durumda İkinci Kursa Ücretsiz Olarak Katılabilme Şansı.
-Ücretsiz Etüt Dersleri.

10 yıldır sadece A1 Almanca Aile Birleşimi üzerine çalışan ve bu konuda uzmanlaşmış öğretmenlerimiz ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Kursumuzda Almanca A1 Sertifikası’na yönelik haftanın 5 günü yoğunlaştırılmış eğitimlerimizle, sizleri A1 Sınav Formatı ve A1 Sınav Sorularına özel öğrenme taktiklerimiz ile hazırlamaktayız.

Gazikent’te birebir özel derslerle sınava hazırlık süreniz 1 aya kadar düşmektedir. Sınıflarımızın en fazla 8 kişilik olması sebebiyle adayların bireysel öğrenimi ve sınavla etkileşimi daha verimli bir şekilde sağlanmaktadır. Aile Birleşimi kursumuzda istediğiniz gün ve saatlerde kurs alabilirsiniz. Sınav geçme garantisi verdiğimiz bire bir özel ders programlarımız bulunmaktadır.

Almanya’ya gidip eşinize kavuşmanın yolu bizden geçiyor. Gazikent Kursları olarak öğrencilerimize sadece Almanca öğretmekle kalmayıp onları psikolojik olarak da sınava hazırlayarak Almanya’ya uyum süreçlerini kolaylaştırmak için tüm desteğimizi vermekteyiz.

Vize başvurunuz esnasında, Almanya konsolosluğuna teslim edilmesi gereken dosyalarınızın, eksiksiz ve zahmetsiz hazırlanması, dilekçelerinizin yazılması, ayrıca konsoloslukta yapılan Almanca sözlü mülakat için sorulabilecek soruların çalışılması da hizmetlerimiz arasındadır.

Tek seferde bu sınavdan geçmek Gazikent’teyseniz çok kolay! Sınavda başarıyı garanti ediyoruz. Garanti vermemizdeki en büyük dayanağımız tecrübemiz ve referanslarımızdır. Bugüne kadar binlerce ailenin kavuşmasına katkıda bulunduk. Şimdi sıra sizde!..

AİLE BİRLEŞİMİ İÇİN GEREKENLER NEDİR?

1- Almanya’da yaşayan biriyle evlenen her Türk vatandaşı yeni çıkan ‘UYUM YASASI’ gereği Almanya’ya gitmeden önce başlangıç (A1) seviyesinde Almanca aile birleşimi sertifikasına sahip olmak zorundadır.

2- A1 Sertifika sınavları ÖSD Sınav Merkezi tarafından her hafta yapılmaktadır. Bu sınavlarda başarılı olmak için100 üzerinden 60 puan almak gerekmektedir. Bu sınavda başarılı olan kişiler Almanya Konsolosluğuna aile birleşimi vize başvurusunda bulunabilirler.

A1 Sertifikası için hizmet veren birçok Almanca kursu vardır. Ancak konsolosluğun istediği ÖSD Sertifikası’nı almak için aile birleşimi konusunda uzmanlaşmış bir kursu tercih etmeniz gitmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü Almanca sınavı Alman eğitim sistemine uygun ve uyum yasası şartlarına göre yapılmaktadır.

Bu nedenle gittiğiniz Almanca kursu öğretmenlerinin Almanya, Avusturya, İsviçre eğitimli ve Almanya’nın kültürünü bilen kişiler olması başarınız ve uyum sürecini hızlandırmanız için daha iyi olacaktır. Almanca sınavında Alman kültürüne ait sorular bulunmaktadır.

Aile birleşimi ile Almanya’ya giden kişi önce Türkiye’de bir Almanca aile birleşimi kursuna gitmek zorundadır. Almanca kursu bitiminde merkezimiz tarafından yapılan Alman Konsolosluğunun istediği ÖSD Almanca dil yeterlilik sınavından gereken puanı almalıdır.

Almanca aile birleşimi sınavı her hafta ÖSD (Almanya, Avusturya, İsviçre)Sınav merkezi tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.

Gaziantep’te Birçok Almanca kursları vardır. Ancak konsolosluğun istediği ÖSD sertifikası sınavına doğru hazırlanabilmeniz için Gazikent Almanca aile birleşimi kursuna gelmeniz daha doğru olacaktır.

Çünkü Almanca sınavı Alman eğitim sistemine uygun ve uyum yasası şartlarına göre Gazikent almanca aile birleşimi kursunda yapılmaktadır.

ALMANCA A1 SINAVI NASIL UYGULANIYOR?

SINAVIN BÖLÜMLERİ

OKUDUĞUNU ANLAMA

Üç tane birbirinden farklı metin ile bunlar Almanya’dan, Avusturya’dan ve İsviçre’den seçilmiş özgün ve basit metinler olup, bu metinler vasıtasıyla okuma anlama ölçülür. Metnin genel ifadesi ve tekil içerikleri test edilir.

Süre: 25 dakika

DİNLEME ANLAMA

Üç aşamalı dinle sınavı içeriğinde Avusturya, Almanya ve İsviçre’den seçilmiş, günlük konuşma temalarına ve standart dil kullanımına uygun metinlerle küresel, detaycı ve seçici anlama test edilmektedir.
Süre: yaklaşık 10 dakika

YAZMA BECERİSİ

Bu bölümde sınava katılan kişiler kendi kişisel bilgileri ile bir form doldururlar ve basit düzeyde düzenlenmiş bir metin yazarlar. Bu metinler öncesinde belirlenmiş kriterler doğrultusunda değerlendirilecekler.
Süre: yaklaşık 20 dakika

KONUŞMA SINAVI

Bu bölümde kendi içinde üç alt göreve ayrılır. Sınava katılan kişiler önce kısaca kendilerini sözlü olarak tanıtırlar. Hemen sonrasında günlük hayattan alınmış basit bir resmi betimler tarif ederler. Sonrasında ise tarif ettikleri resim doğrultusunda bir mini diyalog canlandırırlar. Konuşma sınavında gerçekleşen diyaloglarda yine daha önceden belirlenmiş ve sabitlenmiş kurallar doğrultusunda değerlendirilir.

Süre: yaklaşık 10 dakika

Almanca sınavında 100 üzerinden 60 puan alınmalıdır. Sınavın % 60 şını kazanmak zorundasınız.

AİLE BİRLEŞİMİ YAPABİLMEK İÇİN KAÇ YAŞINDA OLMALIYIM?

Evlilik yoluyla Almanya’ya gidecekler evli bile olsalar en az 18 yaşında olmak zorundadırlar. 18 yaşından küçükler evlenerek aile birleşimi vizesi alamazlar.

Türkiye’deki çocuklar aile birleşimi yoluyla anne veya babasının yanına gidecekse 12 yaşından itibaren bir uyum sınavına girmek zorundadırlar. 15 yaşını geçenlerde farklı bir şekilde aile birleşimi yaparlar.

18 yaşını geçenler yetişkin sayıldığından aile birleşimi yapamazlar.

Çocuklarla ilgili konular farklı şartlar gerektirir. En önemlisi Türkiye’den gidecek çocuğun burada ona bakacak kimsesi olmaması gerekir. Ayrıca anne veya babadan çocuğun hayatını mutlaka güvence latına alacak bir yaşam istenir. Detaylar için hukuk sitelerine bakabilirsiniz.

KURS TARİHİ GRUP KONTAJAN SAYISI KAYITLI ÖĞRENCİ KALAN KONTEJAN ONLİNE BAŞVURU
 25 EYLÜL 10 10  DOLDU kayitol
 15 EKİM 10 5  5 kayitol
 9 KASIM 10 kayitol
kayitol
kayitol
kayitol

2.807 defa okundu.