Ales Kursu

GAZİKENT ALES KURSUPrint

Gazikent , Ales konusunda Türkiye’de başarı ortalaması en yüksek kurslardan biridir. Uzman öğretmenlerimizle verdiğimiz kaliteli eğitim ve 16 yıldır değişmeyen başarı grafiğimizle haklı bir üne sahibiz.Gaziantep’ te yıllardır başarılara imza atan GAZİKENT’te 2016 ALES hazırlık programı 6 Ağustos 2016’ da başlıyor.

Alese hazırlıkta en tecrübeli öğretmen kadrosuyla Gaziantep’in en başarılı Ales kursu olan Gazikent Kursları size hem zaman kazandırıyor hem de özel puan arttırma teknikleriyle sizi sınava en iyi şekilde hazırlıyor.

ALES’ten elde edilecek puanlarla yükseköğretim kurumlarına; öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, çevirmen ve eğitim ve öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolara naklen atamalarda, ülkemizde veya yurtdışında lisansüstü eğitim programlarına girebilmeniz için ALES alanında uzman kadromuz ve 15 kişilik özel sınıflarımızla hizmetinizdeyiz.

Başarılı bir kariyerin yolu GAZİKENT’ten geçer. Siz de kurslarımıza katılmak ve detaylı bilgi almak istiyorsanız.sizleri kursumuza bekliyoruz.
Neden Gazikent ALES Kursları?

Gazikent ALES Kursu Gaziantep’ in ilk ALES kursudur. 2000 yılından bu yana tecrübesini kullanarak güçlü kadrosu ile ALES eğitimi konusunda daima istikrarlı bir başarıya imza atmıştır.

GAZİKENT’ in Diğer ALES Kurslarından Farkı Nedir?

ALES kursumuzda en yeni teknolojik sistemleri kullanıyoruz.Yani diğer kurslarda öğretmenlerin yazdırdığı sorularla zaman kaybedilirken bizde sorular projeksiyon sistemiyle tahtaya yansıtılır. Böylece soruları yazmakla zaman kaybetmez, derste çok daha fazla örnek soru çözersiniz.

Sayısal Mantık, Problemler, Geometri’yi nasıl halledeceğim?

GAZİKENT ALES Kursları öğrencilerin en çok zaman kaybettiği ve sorun yaşadığı konuların bu dersler olduğunu bilir. Bu sebeple Cebir, Sayılar gibi bildiğiniz ve kolay soruların geldiği konular anlatılır. Kursun başından sonuna kadar Geometri, Sayısal Mantık ve Problemler konusu üzerinde profesyonel yaklaşımla özel zaman harcayarak en iyi eğitimi alırsınız.

ÖZELLİKLERİMİZ
En kaliteli ve yeni sisteme göre hazırlanmış dökümanlar,
En nitelikli ve en yoğun ALES eğitim programı,
Ders tamamlayıcı yoğun, birebir özel etüt programları,
Özel test teknikleri,
Ayrı ayrı sözel ve sayısal mantık dersleri,
ALES konusunda uzmanlaşmış özel öğretmen kadrosu,
Matematiği zayıf olanlar için “Sıfır Matematik” ALES programı,
Seviyelere göre ayrı gruplarda ALES eğitimi,
Kaçırılan ALES derslerinin telafisi,
İsabetli ALES soru tahminleri,
Pratik ALES soru çözümleri,
Farklı yayınlardan bol ALES deneme sınavları,
Yargı Akademi Yayınları’ndan;
ALES Konu Anlatımlı Kitap
ALES Soru Bankası,
ALES Yaprak Test Kitabı,
ALES Deneme Sınavları,
ALES Türkiye Geneli Deneme Sınavı ile rakiplerinizi görme şansını yakalarsınız.

ÇÜNKÜ; SON 10 YILDA 10 GAZİANTEP BİRİNCİSİ ÇIKARTAN TEK KURS!

GAZİKENT Ales Kurslarımız, iş ve sosyal hayatınıza uygun sınava hazırlık aşamasında önemli bir destek hizmeti sunmaktadır.

Yüksek lisans başvurularında ALES sınavının önemi ve değerlendirme kriterleri arasındaki yüzdesi diğer unsurlara göre oldukça fazladır. Hatta bazı enstitüler sadece (lisans diploma notu yeterli seviyenin üzerinde olan) öğrencilerin ALES puanlarına bakarak değerlendiriyorlar.

ALES sınavında alınan puanın bu kadar önemli olmasından ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrenci sayısında hızlı bir artış olmasından dolayı (bkz: ALES Sınavına Giren Öğrenci Sayıları 2007, 2008, 2009) ALES kurslarına olan ilgi de her geçen yıl yükseliyor.

Kısacası, rekabetin artmasıyla birlikte ve daha iyi puan alma çabasının sonucu olarak mevcut bilgilerle sınava girmek yerine hazırlanarak girip daha yüksek puan almak isteyen öğrenciler ALES Kursu arayışına giriyorlar

ALES sonuçları kaç yıl geçerli?

ALES sonuçları açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir.

ALES kaç dakika sürecek?

Sınavda sayısal ve sözel bölümden oluşan bir test uygulanır. 2015 ALES saat 09.30’da başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat) olacak.

Tezsiz yüksek lisans ve konservatuvarlarda yüksek lisans yapacaklar için ALES’e girmek gerekir mi?

ALES başvuru kılavuzuna göre, Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Konservatuvarlara alınacak yüksek lisans, doktora ve sanatta yeterlik öğrencilerinden, ALES’e girmiş olma koşulu aranmaz. Ancak, Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Konservatuvarlardaki doktora programlarına başvurularda Üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsü senatolarınca ALES puan şartı getirilebilir. Lisans derecesiyle doktora veya sanatta yeterlik programına başvuranların lisans mezuniyet not ortalamalarının 4 üzerinden en az 3 veya muadili bir puana sahip olmaları gerekir.

Yüksek lisans ve doktora için ALES baraj puanı kaç olmalı?

Adayların ALES’ten, başvurduğu lisansüstü programın puan türünde en az 55 puan (tezsiz yüksek lisans programları için senatolarca daha düşük bir puan belirlenebilir), lisans diplomasıyla doktora veya sanatta yeterlik programına başvuracaklar için ise en az 80 puan almaları gerekmektedir. Üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsü senatolarınca bu puanların üzerinde bir standart puan belirlenebilir. Yükseköğretim kurumları, lisansüstü programlarına öğrenci seçiminde sınav puanının, yüzde 50’den az olmamak koşuluyla, ne kadar ağırlıkla değerlendirmeye alınacağını adaylara duyuracaklardır.

ALES sınavında kaç soru sorulacak ve hangi alanları kapsayacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nda (ALES) uygulanacak testin sayısal bölümünde 40’ar sorudan oluşan iki test (Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testleri); sözel bölümünde ise 40’ar sorudan oluşan iki test (Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri) yer alacak. Bütün adaylar, dört testten, yüksek olarak hesaplanmasını istedikleri ağırlıklı puana uygun en az üçünü seçerek toplamda 120 soru cevaplandırmış olacaklar. Adaylar istedikleri takdirde bütün testleri cevaplandırabileceklerdir.

ALES’te testlerin içerikleri

ALES’te Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testleri adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşacak. Sayısal-2 Testindeki soruların, Sayısal-1 Testindeki sorulara göre daha ileri düzey sorular olması planlanmaktadır. Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri ise, sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşacak. Her bir testteki sorular, belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçmeye yönelik olmayacak. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacak.

Derslere Göre Konu Dağılımları
Matematik
1. Temel Kavramlar
2. Çözümleme
3. Bölme ve Bölünebilme
4. Asal Çarpanlar, Ebob-Ekok
5. Rasyonel Sayılar
6. Sıralama, Basit Eşitsizlikler, Mutlak Değer
7. Özdeşlikler ve Çarpanlara Ayırma
8. Üslü Sayılar
9. Köklü Sayılar
10. Denklemler
11. Oran-Orantı
12. Sayı ve Kesir Problemleri
13. Yaş Problemleri
14. İşçi ve Havuz Problemleri
15. Hareket Problemleri
16. Yüzde, Kar-Zarar ve Faiz Problemleri
17. Karışım Problemleri
18. Kümeler
19. İşlem
20. Saymanın Temelk İlkesi ve Olasılık

Geometri
1. Doğruda Açılar
2. Üçgende Açılar
3. Üçgende Uzunluk ve Alan
4. Üçgende Açıortay, Kenarortay ve Benzerlik
5. Dörgenler
6. Çember ve Daire
7. Analitik Geometri
8. Katı Cisimler

Sayısal Mantık
1. Grafik Yorumlama ve Tablo Okuma
2. Şekil Yetenek ve Sayı Dizileri
3. Mantıksal Muhakeme Problemleri

Türkçe
1. Sözcükte Anlam
2. Cümlede Anlama
3. Anlatım Biçimleri
4. Paragraf
5. Anlatım Bozuklukları

Mantıksal Akıl Yürütme
1. Şifreleme, Şifre Çözümleme
2. Sözel Akıl Yürütme ve Sözel Zekaya Dayalı Problem Çözme

1.896 defa okundu.